ZAMÓW ONLINE Z DOSTAWĄ DO DOMU »
Miasta
Lokalizacje
Miasta
Lokalizacje

Sakana Sushi Bar Warszawa

Po prostu. Pyszne. Sushi.

Pierwsza restauracja japońska sieci Sakana Sushi Bar powstała w Warszawie przy Moliera, w bliskim sąsiedztwie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Oryginalny koncept restauracji, dbałość o detal i pasja by serwować tylko najwyższej jakości, najlepsze sushi w Warszawie, szybko znalazły uznanie wśród klienteli, a nasi stali goście dziś traktowani są jak najlepsi przyjaciele.

Kolejne restauracje otwierały podwoje w Poznaniu, Krakowie, Katowicach oraz przy Burakowskiej i Wąwozowej w Warszawie.

Od początku bliska nam jest idea zdrowego stylu życia. Sushi weszło przebojem na nasz rynek nie tylko ze względu na modę na orientalną kuchnię i świetne kompozycje smaków, ale również dzięki bogactwie minerałów, witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Dbając o dobre samopoczucie gości, od początku istnienia w restauracjach Sakana obowiązuje całkowity zakaz palenia. Opracowując nowe potrawy współpracujemy z dietetykami, którzy na życzenie chętnie opracowują indywidualną dietę dla gości.

W 2013 r., jako pierwsza sieć restauracji sushi Sakana wprowadziła na rynek alternatywę dla białego ryżu – niełuskany, brązowy ryż organiczny.

Działalność Sakana nie ogranicza się tylko do rozwijania oferty gastronomicznej, spółka angażuje się w wiele akcji charytatywnych. Wsparła Polską Akcję Humanitarną w niesieniu pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Japonii, została również partnerem ogólnopolskiej akcji Milion Żurawi - serii imprez charytatywnych mających na celu zorganizowanie wsparcia dla ofiar kataklizmu w Japonii. Włączyliśmy się w działania Global Fund, stworzonej do walki z AIDS, gruźlicą i malarią w Afryce. Byliśmy współorganizatorami licznych premier teatralnych i operowych w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Teatrze IMKA, Teatrze Muzycznym Roma. Przez 12 lat działalności zmieniały się opiniotwórcze media, które wyznaczają trendy. Dziś poszukujemy informacji głównie w Internecie, dlatego cieszą nas pochlebne recenzje na blogach kulinarnych.

O Sakanie usłyszeli również Francuzi, dzięki światowej klasy top modelce Anji Rubik, która w wywiadzie dla "Madame Le figaro" wymieniła restaurację na Burakowskiej jako swoją ulubioną restaurację sushi w Polsce.

OPINIE
“The BEST sushi in Warsaw!”

This is truly the best sushi place in town! Absolutely delicious sushi served in just the right proportions (more fish, less rice) and only fresh products. I recommend calamari in tempura with salmon, futo maki with salmon (classic!), maki with spicy tuna in tempura (the whole thing) and grilled teriyaki salmon maki with sauce - all are a MUST:)

Arallariele, Warsaw, Poland
Sakana Burakowska

Love, Love, Love! I often go to the one in Burakowska St. Sushi is made right there in front of you which makes the experience more personal:) The choices are endless so be adventurous!! I highly recommend:)

Mika Ka Ka Ellis
SAKANA Moliera

Sakanę odwiedziłem z polecenia i nie omieszkam podziękować sprawcy mojego wypadu w to miejsce. Oczywiście można zjeść taniej dobre sushi, ale w moich wyobrażeniach tak właśnie powinien wyglądać sushi bar. Wszystko do siebie pasuje - wystrój, obsługi i przede wszystkim sushi. Cokolwiek nie wymyślisz to tam dostaniesz.

Wojciech S.
CO NOWEGO
PISZĄ O NAS
Sakana w mediach